• Tüm Kategoriler
  • Feriot Arduino KY-040 Rotary Encoder

   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   KomponentPuan : 9
   Fiyat:
   0,56 USD + KDV
   KDV Dahil:
   11,09 TL
   Havale / EFT:
   10,98 TL
   4,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Feriot Arduino KY-040 Rotary Encoder

   Dönen kodlayıcı döndürülerek, Türlerin dönüş sayımlarının sınırlı olmadığı döner potansiyometre sayacının aksine, çıkış darbe frekansının dönüşü sırasında pozitif yönde ve ters yönde sayılabilir. Döner kodlayıcı üzerindeki düğmelerle, 0'dan saymaya başlayan başlangıç durumuna sıfırlanabilir.

   Nasıl çalışır: Artımlı kodlayıcı, döner darbe sinyalinin yer değiştirmesidir ve bir dizi dijital döner sensöre dönüştürülür. Bu darbeler, Açısal yer değiştirmeyi kontrol etmek için kullanılır. Eltra'da bir fotoelektrik tarama prensibi kullanarak açısal deplasman kodlayıcı dönüşümü. Alternatif ışık ileten pencerenin okuma sistemi ve pencere, radyal indeksleme plakası (kod çarkı) döner temelden oluşmazken, bir kızılötesi ışık kaynağı iken, kod diski görüntüsüne alıcı üzerine dikey ışınlama ışığıdır.

   Yüzeyin üzerinde. Alıcı, aynı kod disk penceresi genişliğine sahip bir kırınım ızgarası ile kaplıdır. Alıcının işi, diskin dönüşünü hissetmek ve Ortaya çıkan değişiklikleri hissetmek ve ışığı karşılık gelen elektriksel değişikliklere dönüştürmektir. Daha sonra, düşük seviyeli sinyaller daha yüksek bir seviyeye kadar çıkar ve elektronik devreler tarafından işlenmesi gereken hiçbir girişim Kare darbesi üretmez. Okuma sistemleri tipik olarak, çıkış sinyalinin kalitesini ve stabilitesini iyileştirmek için, iki dalga formunun yaklaşık olarak aynı, ancak faz farkı sinyale kıyasla 180 ° farklı olan diferansiyel bir tarz kullanır. Okuma, temelde oluşturulan iki sinyal arasındaki farktır, Böylece parazit ortadan kalkar.

   Artımlı kodlayıcı

   Artımlı kodlayıcılar, genellikle A ve B kanalları olarak adlandırılan, aralarındaki 90 ° faz farkı olan iki fazlı kare dalga verir. Kanallardan biri verilir ve aynı zamanda elde edilen bilginin dönüş yönü olan iki kanal sinyali sıralı olarak karşılaştırılarak hıza ilişkin bilgiler verilir. Mutlak sıfır konum kodlayıcıyı veren Z veya Sıfır kanalı adı verilen özel bir sinyal de vardır, sinyal, A kanalının merkez çizgisi ile kare dalga çakışır.

   Saat yönünde saat yönünün tersine

   A B
   1 1
   0 1
   0 0
   1 0
   1 1
   1 0
   0 0
   0 1

   Artımlı kodlayıcı doğruluğu, mekanik ve elektriksel iki faktöre bağlıdır, bu faktörler şunlardır: Raster indeksleme hatası, disk eksantrikliği, yatak eksantrikliği, e-okuma Hataların ve yanlışlıkların optik kısmına ilişkin çeşitli araçlar. Enkoder çözünürlüğünün elektriksel derecelerde ölçüldüğünü belirleyin, enkoder doğruluğuna bağlıdır Darbe enkoderi ayarlayın, indeksleme oluşturur. Şaftın söz konusu makineye 360 ??° dönüşü ve şaftın dönüşü ile aşağıdaki elektrik dereceleri, Periyodun tam haftası olmalıdır. Aşağıdaki formülle 360 ??derecelik mekanik açının ne kadar elektriksel eşdeğerinin hesaplanabileceğini bilmek için: Elektriksel 360 = Makine 360 ??° / n ° darbeler / devir

   Şekil: A, B komutasyon sinyalleri

   Kodlayıcı indeksleme hatası, temsil etmek için iki ardışık darbe maksimum ofsetinin ünitenin elektriksel açısıdır. Yukarıda belirtilen faktörlerin neden olduğu herhangi bir kodlayıcıda hata var. Eltra enkoder maksimum hatası, maksimum sapmanın iki kanalının faz farkı 90 ° (elektriksel) olduğu için, nominal Ofset değerlerine ±% 7 eşdeğer ± 25 elektrik derecesidir (herhangi bir durumda beyan edilir), ± 35 elektrik derecesine eşittir. ±% 10 sapma sola Puanlar Sağ.

   UVW artımlı kodlayıcı sinyalleri Geleneksel kodlayıcıya ek olarak, entegre artımlı kodlayıcıya sahip bazı başka elektriksel çıkış sinyalleri vardır. Ve UVW sinyalleri Bu örnekte entegre artımlı kodlayıcı, genellikle AC servo motor geri bildirimine uygulanır. Bu manyetik sinyaller genellikle AC servo motor makinesinde görünür, UVW manyetik sinyalin simülasyonu yoluyla genellikle orijinal işlev ve tasarımdadır. Eltra kodlayıcıda, bu optik sinyaller UVW oluşturma Yöntemleridir ve üç kare dalga formu, birbirinden 120 ° ofsettir. Motoru çalıştırmayı kolaylaştırmak için, marş motorunun kontrolü bunlara doğru sinyal olacaktır. Makine ekseni dönüş darbelerindeki UVW kutupları, bağlı olan elektrikli Makine kutup sayısına ve 6 veya daha fazla kutuplu motor UVW sinyaline doğrudan bağlı olduklarından birçok kez tekrarlanır.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduKSTK-438
   MarkaFeriot
   Stok DurumuVar
   KSTK-438
   Önemli Bilgiler Hızlı Erişim Üye & İletişim Banka Hesaplarımız
   Üyelik Sözleşmesi Sipariş Takip Yeni Üyelik
   Kuveyt Türk TR98 0020 5000 0947 3216 5000 03
   Firma Adı Gaye Bilişim Müh. İnş. Elek. San. ve Tic. Ltd. Şti
      
      
      
      
      
   Satış Sözleşmesi Anasayfa Üye Girişi
   K.V.K.K Politikası İndirimli Ürünler Toptan Satış
   Garanti ve İade Koşulları Bilgisayar ve Teknoloji İletişim
   Ücretsiz Kargo Editörün Seçimi  
     Sepetim  
     Hakkımızda  

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.